Eğitim Videomuz

Enkay sürücü Kursu

Enkay Sürücü Kursu olarak B sınıfı ehliyetini hyundai i20 aracıyla eğitim vermekteyiz. Direksiyon sınavlarını da aynı araçlarla yapmaktayız.. . B sınıfı otomobil ehliyeti yaş şartı;; 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün almış olmak gerekir. B sınıfı ehliyeti müracatı için en az ilköğretim mezunu olmak veya ikinci kademe okuma yazma belgesine sahip olmak gerekir. ;Enkay Sürücü Kursu’ndan almış olduğunuz B sınıfı manuel ehliyet ile b sınıfı otomatik vites otomobilleri kullanabilirsiniz.Enkay sürücü kursu adaylarının bilinçli araç kullanımının temel unsurlarını vermek amacıyla multimedya teknolojisinin tüm özelliklerini kullanan, sanal kentte gerçekçi bir trafik akışı içeren, tehlikeden uzak bir ortamda eğitim fırsatı sağlayan sürücü eğitim simülatörünü Hizmetinize sunmuştur. Gerçeğe uygun olarak tasarlanan üç boyutlu şehir ortamı, konutlar, mağazalar, parklar, okullar, restoranlar, benzin istasyonları, alışveriş merkezleri, bankalar, vb. birçok yerleşim merkezlerini içermektedir.

ÖĞRENCİ YORUMLARI

Hakkımızda yapılan youmlar

Sıkça Sorulan Sorular

Başvuru esnasında ilçe nüfus müdürlüğü personeli gerekli yönlendirmeleri yapar. Başvuru sırasında nüfus müdürlüklerinde kimlik ve adres bilgileri kontrol edilerek, gerekirse güncellemeler gerçekleştirilir. Sistemden oluşturulan başvuru formuna İmza ve fotoğraf alınır, fotoğrafı taranır ve parmak izi verileri alınarak başvuru formunun çıktısı ilgiliye onaylatıldıktan sonra veri tabanına kaydedilerek başvuru işlemi tamamlanır.

  • Kimlik Belgesi
  • Sürücü Sertifikası (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)
  • Öğrenim Belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
  • Sürücü Sağlık Raporu
  • Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
  • 1 adet biyometrik fotoğraf
  • Kan grubunu belirtir belge veya yazılı beyan
  • Adli Sicil Belgesi (Elektronik ortamda sistemden kontrol edilmektedir.)

Kayıt olmak istediğinizde kimliğinizle başvuru yapıp, öğrenim durumunuzu gösteren belge, 4 adet biyometrik fotoğraf ve Ehliyet için  fotoğraflı sağlık raporunu size bildireceğimiz tarihe kadar teslim etmeniz gerekiyor.

Aile hekiminizden veya herhangi bir özel hastaneden alabilirsiniz.

Evet, Hafta sonu direksiyon dersleri için gurup açıyoruz. Hafta sonu derslerimiz Cumartesi günü  09:00 – 18:30 arasında yapılır.

Hafta içi ve Cumartesi,  9.00 18.30 arası Direksiyon ve teorik derslerimiz olmaktadır.

Milli Eğitim tarafından  E-Sınav (Elektronik Sınav) yapılmaktadır. E-Sınav Tarihleri MEB sistemi tarafından belirlenir.

Hemen Onlline Başvururu yapabilirsiniz